Arkivfoto fra en tidligere Avaldsnes-kamp mot Vålerenga.

Avaldsnes serieåpner mot Lyn

Skrevet av Kent Olsen
03.06.2020 13:40 - OPPDATERT 03.06.2020 21:23

Oppsettet til Toppserien er klart.

FOTBALL: Fredag 3. juli sparkes Toppserien i gang årets sesong med Rosenborg mot LSK Kvinner som første kamp.

Samme helg tar Avaldsnes imot Lyn på hjemmebane i den første av totalt 18 runder.

- Vi i NRK er glade for at fotballen ruller igjen, og at Toppserien snart er tilbake. Det at vi nå viser en kamp fra hver runde, gjør at seerne kan følge Toppserien gjennom hele sesongen på NRK. Det dukker stadig opp nye talenter i Toppserien, og sammen med norske og utenlandske landslagsspillere i sentrale roller er dette et sterkt sportslig produkt. Kvinnefotballen er i sterk vekst, og vi vil fortsette vår satsing på Toppserien og landslagsfotballen framover., sier NRKs sportsredaktør Egil Sundvor til fotball.no.

Avaldsnes avslutter sesongen borte mot Sandviken den 15. november.

Her er oppsettet for årets sesong:

Runde 1 (4.-5. juli)
Avaldsnes Lyn
Klepp Kolbotn
Rosenbog LSK Kvinner
Røa Arna-Bjørnar
Sandviken Vålerenga

 

Runde 2 (11.-12. juli)

Arna-Bjørnar Klepp
Kolbotn Avaldsnes
LSK Kvinner Sandviken
Lyn Rosenborg
Vålerenga Røa

 

Runde 3 (18.-19. juli)
Avaldsnes Arna-Bjørnar
Klepp Vålerenga
Rosenborg Kolbotn
Røa LSK Kvinner
Sandviken Lyn

 

Runde 4 (25.-26. juli)
Arna-Bjørnar Rosenborg
LSK Kvinner Klepp
Lyn Kolbotn
Røa Sandviken
Vålerenga Avaldsnes

 

Runde 5 (1.-2. august)
Arna-Bjørnar Vålerenga
Avaldsnes Sandviken
Kolbotn Røa
Lyn LSK Kvinner
Rosenborg Klepp

 

Runde 6 (8.-9. august)
Klepp Lyn
LSK Kvinner Arna-Bjørnar
Røa Avaldsnes
Sandviken Rosenborg
Vålerenga Kolbotn

 

Runde 7 (15.-16. august)
Arna-Bjørnar Lyn
Avaldsnes LSK Kvinner
Klepp Røa
Kolbotn Sandviken
Rosenborg Vålerenga

 

Runde 8 (22.-23. august)
Avaldsnes Rosenborg
Kolbotn Arna-Bjørnar
LSK Kvinner Vålerenga
Lyn Røa
Sandviken Klepp

 

Runde 9 (26. august)
Arna-Bjørnar Sandviken
Klepp Avaldsnes
LSK Kvinner Kolbotn
Røa Rosenborg
Vålerenga Lyn

 

Runde 10 (29.-30. august)
Avaldsnes Røa
Kolbotn Vålerenga
Lyn Klepp
Rosenborg Arna-Bjørnar
Sandviken LSK Kvinner

 

Runde 11 (5.-6. september)
Arna-Bjørnar Avaldsnes
Kolbotn Lyn
LSK Kvinner Rosenborg
Røa Klepp
Vålerenga Sandviken

 

Runde 12 (12.-13. september
Arna-Bjørnar Kolbotn
Avaldsnes Vålerenga
Klepp LSK Kvinner
Lyn Sandviken
Rosenborg Røa

 

Runde 13 (26. september)
Kolbotn Rosenborg
LSK Kvinner Røa
Lyn Avaldsnes
Sandviken Arna-Bjørnar
Vålerenga Klepp

 

Runde 14 (3.-4. oktober)
Arna-Bjørnar LSK Kvinner
Avaldsnes Kolbotn
Klepp Sandviken
Rosenborg Lyn
Røa Vålerenga

 

Runde 15. (17.-18. oktober)
Kolbotn Klepp
LSK Kvinner Avaldsnes
Lyn Arna-Bjørnar
Sandviken Røa
Vålerenga Rosenborg

 

Runde 16 (31. oktober-1. november)
Klepp Arna-Bjørnar
Rosenborg Avaldsnes
Røa Lyn
Sandviken Kolbotn
Vålerenga LSK Kvinner

 

Runde 17 (7. november)
Arna-Bjørnar Røa
Avaldsnes Klepp
Kolbotn LSK Kvinner
Lyn Vålerenga
Rosenborg Sandviken

 

Runde 18 (15. november)
Klepp Rosenborg
LSK Kvinner Lyn
Røa Kolbotn
Sandviken Avaldsnes
Vålerenga Arna-Bjørnar